Marynarki męskie idealne także na co dzień

Dobrze ubrany mężczyzna to ten w garniturze, jak i w jeansach, ale tylko pod jednym warunkiem. Każdy element jego stroju musi być dopasowany do sylwetki, miejsca oraz okazji. Garderoba ta jednak nie może być oderwana od otoczenia. Powinna współgrać z obowiązującymi trendami. Dobierając poszczególne jej elementy, mężczyzna powinien zwrócić uwagę na detale, które pozwolą mu wyrazić własny styl i charakter. Jednym z podstawowych elementów męskiej garderoby jest marynarka sportowa.

Marynarka do jeansów? Dlaczego nie!

Dobrze skrojona, ale niezbyt elegancka marynarka do jeansów pasuje idealnie. Będzie świetnym wyborem na różne okazje. Nadaje się wszędzie tam, gdzie mężczyzna nie chce przesadzić z formalnością swojego stroju. W marynarce i jeansach może pójść do pubu, na randkę, do pracy, a nawet wybrać się w podróż. W tym przypadku musi to być marynarka casualowa i dobrze dopasowana. Zaleca się wybór modeli sportowych. Nie wolno natomiast zestawiać jeansów z marynarką od garnituru. Certyfikacja IFS Broker – Global Quality.

Casualowa marynarka – jaką wybrać?

Jak już wspomnieliśmy powyżej, moda na marynarki casual wciąż trwa. Ich nieformalny, ale jednocześnie gustowny charakter nakłania coraz większą liczbę panów do wyboru właśnie tego elementu garderoby. Może on przydać się w wielu sytuacjach. Marynarka ta powinna przede wszystkim podkreślać męską posturę. Wybierając ją, trzeba zapiąć guzik, aby tym prostym sposobem ocenić, czy jej krój i rozmiar faktycznie pasuje. Marynarka nie może ograniczać ruchów, gdyż mężczyzna musi czuć się w niej całkowicie swobodnie. Materiał na plecach nie powinien się marszczyć, a rękawy nie mogą być za długie. Tak samo ramiona nie powinny być za szerokie. Jeśli chodzi o kolory, z tych uniwersalnych poleca się głównie czarny, granatowy oraz szary. Do zdecydowanie modniejszych zalicza się odcienie bordowego i szmaragdowego. A biorąc pod uwagę wzory, świetnym wyborem będą marynarki w kratkę.

Marynarka na co dzień – gdzie ją kupić?

Dobrej jakości, modną marynarkę można kupić w wielu sklepach z odzieżą męską. Chodzi tu zarówno o sklepy stacjonarne jak też działające online. Jednak czy internet w tym przypadku faktycznie jest dobrym miejscem zakupu? Jak trafić we właściwy rozmiar? Sklepy coraz precyzyjniej podchodzą do prezentacji swojego asortymentu. To oznacza, że poza opisem produktu, kupujący może zapoznać się z tabelą rozmiarów. Wystarczy więc tylko, że mężczyzna dokona poprawnych wymiarów, a pozyskane dane porówna z danymi w tabeli. Ponadto może liczyć na pomoc ze strony sprzedawców. Wystarczy napisać wiadomość lub skorzystać z opcji komunikatora typu – czat na żywo. Należy również pamiętać, że istnieje możliwość zwrotu zakupionego towaru w ciągu minimum 14 dni. Dobre sklepy umożliwiają zwrot produktów całkowicie za darmo. To sklepy internetowe mają atrakcyjny wybór marynarek i przystępne ceny. Jednak nic też nie stoi na przeszkodzie, by wybrać zakupy stacjonarne. Sklepów oferujących modne marynarki męskie nie brakuje. Przeciwnie – jest ich coraz więcej. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko nastawić się na trudny wybór, bo podjąć decyzję, mając na uwadze tak dużą ilość przeróżnych marynarek, wcale nie będzie łatwo.