Koszule męskie – jaką wybrać na konkretną okazję?

Mówi się, że koszula męska jest odpowiednikiem szpilek. Słowa te można rozumieć na wiele sposobów. Jest przede wszystkim elegancka i skutecznie działa na kobiety. Nie ma takiej, która nie lubiłaby tego elementu garderoby u swojego, czy u jakiegokolwiek mężczyzny. Koszula powinna znaleźć się w szafie każdego faceta. Ich wybór jest duży i każdy mężczyzna może z łatwością znaleźć dla siebie odpowiednią.

Dlaczego warto nosić koszule?

Oprawa obrazów Warszawa w sklepie Fotkom

Jest wiele powodów, dla których warto, aby mężczyzna miał w swojej garderobie koszulę i możliwie często ją nosił. Wśród męskich ubrań jest wiele elementów, które robią pozytywne wrażenie, ale żaden z nich nie jest tak prosty w użyciu i zarazem niezobowiązujący oraz efektowny, jak właśnie koszula. Można ją nosić zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Wszystko zależy od jej stylu i kilku innych detali. Choć producenci odzieży proponują też koszule damskie, te kojarzą się głównie z mężczyznami.

Czym kierować się przy wyborze koszuli?

Zakup koszuli nie jest prostym zadaniem z uwagi na bardzo szeroki wybór tych elementów garderoby. Na pewno jednak pewne wskazówki mogą go ułatwić. Czym w takim razie kierować się przy wyborze tego elementu garderoby? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na kołnierzyk. Nie może być za ciasny, ale też zbyt luźny. Po odciągnięciu od szyi powinien mieścić jeden, ewentualnie dwa palce. Jego rodzaj musi być dobrany pod kątem przeznaczenia koszuli. Jeżeli ma to być koszula casualowa, zaleca się kołnierzyk buton-down. Jeśli natomiast koszula ta ma pełnić funkcję bardziej elegancką i będzie łączona z krawatem, lepiej postawić na kołnierzyk włoski.

Teraz kolej na dopasowanie. Od dłuższego czasu modne są właśnie dopasowane koszule, które podkreślają męską sylwetkę. Koszula ta nie powinna być jednak zbyt obcisła. Musi mieć na tyle dużo luzu, aby nie krępowała ruchów. Mężczyzna musi przecież normalnie się schylać i wykonywać inne czynności.

A jeśli chodzi o tkaninę, wybór też jest całkiem duży. Poleca się koszule bawełniane, ale też z lnu oraz mieszanek tych tkanin. Lepiej unikać koszuli uszytych z poliestru, który zdecydowanie obniża komfort i sprawia, że ciało się poci.

I jeszcze jedno – długość. Na to też trzeba zwrócić uwagę. Jeśli koszula będzie noszona na spodniach, musi sięgać na wysokość dolnej części rozporka. Ta, którą mężczyzna będzie nosił w spodniach, powinna z kolei być znacznie dłuższa. Chodzi o to, aby podczas wykonywania różnych czynności, schylania się itd., nie wychodziła z nich.

Koszule na różne okazje

Przykładowo biała koszula z kołnierzykiem włoskim idealnie pasuje do stroju formalnego. Jest przeznaczona do łączenia z garniturem czy marynarką. Pasuje na ważniejsze okazje. Kolejna propozycja to koszula z mankietem na spinki. Też nadaje się do garniturów i krawatu. W sprzedaży dostępne są również koszule z kołnierzykiem ze szpilką. Jest to również formalna propozycja. Na uwagę zasługuje koszula winchester, która pasuje do garniturów w prążki. Świetnie wygląda w połączeniu z szelkami. Na każdą okazję pasują gładkie koszule OCBD i w paski. Te bardziej na luzie to niewątpliwie kraciaste i w inne wzory, a także jeansowe.