Kim jest stylista mody i w czym może pomóc?

Obecnie są zawody, które są bardziej i mniej popularne. Jednym z tych ciekawszych jest zawód stylisty mody. Jeszcze do niedawna był słabo znany. Dziś cieszy się ogromną popularnością, tylko prawda jest taka, że nie każdy się do tego zawodu nadaje. Kim wobec tego jest stylista mody?

Kto to stylista mody i czym się zajmuje?

Otóż stylista to innymi słowy, doradca, kreator wizerunku. Osoba ta doradza i podpowiada jak się ubierać, jakie ubrania, z czym łączyć, a wszystko to po to, aby wyglądać atrakcyjnie i czuć się dobrze. Profesjonalny stylista mody chętnie pójdzie ze swoim klientem na zakupy, pomoże w doborze odzieży, podpowie, jakie kroje, wzory i kolory komu pasują. Pomimo że w asortymencie sklepów co chwilę pojawiają się nowe kolekcje i tym samym propozycje modnych ubrań, nie wszystkie każdemu pasują. To oczywiste.

Dlatego rady doświadczonych stylistów są niezwykle cenne i tym samym pomocne. Dobry stylista może poddać swoich klientów spektakularnym metamorfozom, w celu wydobycia ukrytego piękna. Ich zdaniem nie ma ludzi nieatrakcyjnych. Są tylko i wyłącznie nieodpowiednio ubrane. Na szczęście styliści są w stanie poradzić sobie nawet z największymi zaniedbaniami. Duże zainteresowanie tym zawodem sprawiło, że aktualnie funkcjonuje aż kilkanaście typów stylistów. Zaliczyć do nich można między innymi osobistych stylistów, stylistów pracujących w czasopismach, stylistów mody, ubioru, fryzur i paznokci.

Styliści bardzo często są zatrudniani przez marki modowe, ale także przez firmy wykończeniowe (na przykład mieliśmy okazję projektować wnętrze garderoby na zlecenie architektów wnętrz z jednej z warszawskich firm projektowych). To właśnie styliści bardzo często przygotowują sesje zdjęciowe na przykład do magazynów. Jednak pracować mogą w wielu miejscach, także w zakresie własnej działalności. Nie każdy może być stylistą. Szansę na ten zawód mają osoby, które mają dobre wyczucie stylu. Muszą też wykazywać się znajomością mody. Powinny zarazem znać trendy. Stylista musi znać typy sylwetek i ubrań, wiedzieć, które do jakich pasują. Niezwykle istotną kwestią jest znajomość kolorów i dobierania barw. To jednak nie wszystko, gdyż równie konieczna jest wiedza na temat samych tkanin oraz zastosowania tricków, mających pozytywny wpływ na wizerunek konkretnych osób.

Komu może pomóc stylista mody?

Z powyższego wynika, że stylista może pomóc każdemu, kto nie ma pomysłu na stylizację na konkretną okazję. Wesprze również osoby, które w ogóle miewają problemy z łączeniem poszczególnych elementów garderoby. Stylista pomoże tym, którzy nie znają podstawowych zasad doboru odzieży i tak naprawdę nie mają pojęcia, co konkretnie pasuje do ich sylwetki. Dobry stylista może pomóc wielu osobom. Nierzadko pomaga również celebrytom. To, że wyglądają, jak wyglądają, prezentują się modnie i stylowo, nie oznacza, że na pomysły jak się ubierać wpadają samodzielnie. Najczęściej pomagają im właśnie styliści. I to styliści dobrze znani w Polsce, z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Na współpracę z jednym z nich mogą liczyć wszyscy, którzy tylko mają na to ochotę.

Za dobrym stylistą mody można rozejrzeć się w internecie. To najszybszy i najłatwiejszy sposób na znalezienie jednego z najlepszych.