Czarne spodnie męskie – jak je dobrać i nosić?

Prawda jest taka, że czarne spodnie to klasyka wśród typowo męskich ubrań. Pasują na różne okazje, choć wpływ na to ma nie tylko sam kolor, ale również ich styl. By móc zakładać je w różne miejsca, trzeba dobrze je dobrać. Warto więc wspomnieć, na co zwracać uwagę wybierając tego rodzaju spodnie, na jaki krój postawić i w ogóle jak je nosić.

Na co zwrócić uwagę wybierając czarne spodnie i każde inne?

W ofercie sklepu Log-System – regały do archiwum, magazynowe i używane. Wybierając czarne spodnie męskie, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na ich rozmiar. Nie powinny być zbyt luźne i nie mogą być też za bardzo obcisłe. Ściskanie ich paskiem nie prowadzi do niczego dobrego jak tylko do stworzenia niepotrzebnych i nieestetycznych fałd. Tak więc bez względu na kolor, spodnie powinny być dobrze dobrane rozmiarem. Jeśli chodzi o długość, najlepiej mierzyć je do butów, z którymi będą noszone. Jeżeli spodnie mają wąską nogawkę, powinny być krótsze. Szerokie nogawki powinny opierać się na butach, tworząc tylko jedno zgięcie. Wąskie nogawki muszą z kolei sięgać za kostkę. Oczywiście dziś bez problemu można oddać spodnie do krawca i skrócić je, a nawet zwęzić, ale nie po to kupuje się nowe, by od razu korzystać z tego typu usług. Kupując spodnie męskie w czarnym kolorze, dobrze jest też sprawdzić, z czego są uszyte, z jakiego materiału. Chodzi o to, że niektóre materiały dość mocno i wyraźnie przyciągają wszelkie pyłki oraz inne brudy. Nie jest to wygodne nawet dla kobiety. Dla mężczyzny tym bardziej będzie sprawiało kłopot. Takie spodnie nie są zbyt praktyczne.

Czarne spodnie męskie – jaki krój wybrać?

Bez względu na to, czy spodnie są czarne, czy w innym kolorze, mężczyzna musi ustalić ich krój. W sprzedaży dostępne są spodnie skinny, slim, tappered, joggery, regular i bootcut. Modne są na swój sposób wszystkie. Jednak nie każde do każdego mężczyzny pasują. Najbardziej dopasowane spodnie męskie to właśnie skinny. Nogawki przylegają do nóg na całej ich długości. Nie poleca się ich mężczyznom wyjątkowo szczupłym. Z kolei spodnie męskie typu slim także mocno dopasowane, ale tylko na udach. Gdyż w miejscu łydek materiał jest już nieco luźniejszy. To już propozycja dla każdego mężczyzny, niezależnie od jego sylwetki. Ulubionym fasonem wielu mężczyzn jest tappered. Spodnie te nie są zbyt opięte w udach, ale są lekko zwężane ku dołowi. To świetny wybór dla szczupłych panów. Joggery poleca się wszystkim mężczyznom. Są luźne i szerokie. Mają też niższy krok. Wielu facetów upodobało sobie spodnie typu regular, ponieważ ich nogawki są proste. Jednak nie poleca się ich szczupłym osobom. Bootcut to tak zwane dzwony. Szerokie nogawki u dołu w przypadku mężczyzn nie wyglądają za dobrze. Oczywiście spodnie te mają swoich zwolenników, ale nie ma ich zbyt wielu. Obecnie wszystkie rodzaje spodni można dostać w czarnym kolorze.

Kiedy podwijać nogawki, a kiedy wsadzać w buty?

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, kiedy powinno się wkładać nogawki w buty, a kiedy podwinąć. Wszystko zależy od typu spodni i stylizacji. Każdy mężczyzna musi mieć poczucie estetyki i radzić sobie z takimi sprawami zupełnie samodzielnie.